Český honorární konzulát Benidorm, španělsky Consulado Honorario de la República Checa en Benidorm, má za úkol (pokud jde o cestovatele) zejména poskytovat konzulární služby občanům své země, kteří ve Španělsku žijí nebo do něj cestují. Jedná se přitom o jakési pomocné pracoviště, kde vám např. vydají náhradní cestovní pas nebo jiný dokument, ale jinak je řízeno českou ambasádou v Madridu, hlavním městě Španělska.
S čím vám honorární konzulát Benidorm pomůže
(pouze pro cestovatele, další činnosti honorárního konzulátu jsou níže)
- vystavení cestovního pasu a víza, ale i dalších konzulárních dokumentů
- ochrání vaše práva a zájmy při krizových situacích a nepředvídatelných problémech (kupříkladu vám zajistí bezpečí, přepravu zpět do ČR apod.)
Kontakt na honorární konzulát Benidorm
- Telefon: +34 965 853 824
- E-mail: benidorm@honorary.mzv.cz
- Konzulární působnost: autonomní společenství Valencie
Český honorární konzulát Benidorm je řízen Velvyslanectvím ČR v Madridu.
V nouzi volejte i mimo pracovní dobu
Jestliže jste se dostali do nepříjemné situace mimo pracovní dobu úřadu, můžete volat na nouzovou linku +420 222 264 234 (00420 222 264 234), kterou provozuje české velvyslanectví v Madridu (jiné české úřady ve Španělsku nouzovou linku nemají).
Úřední hodiny honorárního konzulátu Benidorm
(v tyto dny a hodiny vám bude vystaven náhradní cestovní pas nebo vízum)
- úterý: 11:00 až 13:00
Informace doporučujeme vždy ověřit na oficiálních stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky – telefonní čísla se sice nemění, může však dojít třeba ke změně otevíracích hodin (kupříkladu v důsledku nízkého vytížení nebo nemoci).
Adresa honorárního konzulátu v Benidormu
Honorární konzulát České republiky v Benidormu je na: C/ Ibiza 15, 03503 Benidorm, mapa níže (pozor však, na místo nikdy nechoďte bez předem dohodnuté schůzky, honorární konzulát v Benidormu nejdříve kontaktujte telefonicky nebo e-mailem).
Co zajišťuje honorární konzulát
Jedná se o zastupitelský úřad jednoho státu v jiném, který slouží k poskytování konzulárních služeb občanům země, kterou zastupuje, a stejně tak k podpoře obchodních a kulturních vztahů mezi těmito státy. Honorární konzulát však nenahrazuje plnohodnotnou ambasádu ani konzulát. Jeho pracovník totiž často nebývá placený, ale vykonává činnost dobrovolně (nemusí být přitom ani občanem státu, který zastupuje).
Honorární konzulové mají ve srovnání s profesionálními kariérními konzuly pouze omezené pravomoci. Jejich úkoly zahrnují téměř výhradně pomoc občanům země, kterou zastupují, pakliže cestují nebo žijí ve státě, kde působí – mohou např. legalizovat dokumenty nebo zprostředkovat obchodní kontakty a kulturní spolupráce mezi oběma zeměmi.