[adinserter block="3"]

Muzeum Casa Milà (La Pedrera) v Barceloně
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Cestyx.cz)

Muzeum Casa Milà (La Pedrera): vstup(né), otevírací doba, tipy, zajímavosti, mapa a další

Muzeum Casa Milà, známé též jako La Pedrera, je jednou z nejvýznamnějších modernistických staveb v Barceloně. Tato unikátní budova byla navržena slavným katalánským architektem Antoniem Gaudím, který ji postavil během počátku 20. století. Dnes láká díky svému jedinečnému designu tisíce návštěvníků z celého světa. Je možné obdivovat jedinečné křivolaké tvary, působivé balkony a unikátní kovové zábradlí. Prohlídka tohoto místa zahrnuje návštěvu výstavních sálů, bytových prostor a také stření terasy. 

Čím je muzeum Casa Milà turisticky zajímavé

Casa Milà (La Pedrera) je jednou z nejpozoruhodnějších staveb modernistické architektury v Barceloně. Navrhl ji a postavil slavný katalánský architekt Antoni Gaudí. Největším lákadlem budovy je její netypická výstava a organický vzhled, který byl pro autora typický. Návštěvníci proto mohou obdivovat křivolaké oblouky, zaoblené balkony a nepravidelné tvary, což muzeu dodává dojem pohybu a života. Každý detail je pečlivě promyšlený a vytváří z Casa Milà jedinečný architektonický skvost v samém centru města.

Dalším zajímavým prvkem Casa Milà je střecha sloužící jako surreální sochařská zahrada. Můžete si tak prohlédnout nejen typické mozaiky a keramické prvky, ale také kruhové a trojúhelníkové komíny zdobené kamenickými detaily, stejně tak tato část budovy nabízí dechberoucí výhledy na celou Barcelonu. Skvělý zážitek pak můžete zažít i během nočních hodin, kdy je budova úžasně osvícena světly, která zdůrazňují její jedinečné tvary a struktury. To vytváří magickou atmosféru a naprosto unikátní vzhled celé výstavy. 

Ačkoliv je budova známá především pro svou úžasnou architekturu, v současné době slouží spíše jako muzeum, kde mohou návštěvníci prozkoumat téměř všechny vnitřní prostory. Originální byty, které se v ní nachází, poukazují na bohatost obyvatel Barcelony z počátku 20. století – ti si rádi nechávali zdobit interiér dřevěnými prvky a záhadnými mozaikami. Prohlídka tohoto místa vás tak vnese do světa snů a umělecké inspirace. 

Vstupenky do muzea Casa Milà

…cena:

 • základní: 25 €, tedy přibližně 612 Kč 
 • snížené (studenti 18 až 25 let a senioři 65+): 19 €, tedy přibližně 465 Kč 
 • snížené (děti 7 až 12 let): 12,5 € tedy přibližně 306 Kč 
 • děti do 6 let vstup neplatí 

…jak zakoupit:

 • přes internet prostřednictvím oficiálních stránek nebo od jiných autorizovaných prodejců, kteří mohou nabízet cenově výhodné kombinace vstupenek
 • přímo na místě, ale pokud se chcete vyhnout možný frontám, bude zakoupení lístků předem pohodlnější volbou  

Nikdy si nekupujte lístky od pouličních prodejců, kteří mohou nabízet i o 50 % levněji. Jedná se o častou past na turisty a takové vstupenky jsou neplatné.

Zajímavosti o muzeu Casa Milà

 1. Představuje historii budovy a života v Barceloně na začátku 20. století. Vypovídá o architektonických technikách Antonia Gaudího a jeho vlivu na modernistické umění. 
 2. Casa Milà nabízí zážitek v podobě noční prohlídky, během které se mohou návštěvníci procházet osvětlenými prostory muzea a vychutnávat si budovu v odlišné podobě.
 3. V muzeu se nachází interaktivní zóna nabízející podrobné informace o historii umění a zážitek z různých architektonických prvků. K dispozici jsou i vzdělávací programy.
 4. Střecha je otevřena veřejnosti a nabízí krásný výhled na Barcelonu. Návštěvníci mohou obdivovat nejen architekturu a umělecká díla, ale také dechberoucí panorama. 
 5. Můžete prozkoumat dům samotného Gaudího, který je zachován v původním stavu. 

Lokace (kde se muzeum Casa Milà nachází)

Muzeum Casa Milà (La Pedrera) se nachází v samém srdci Barcelony. Jeho přesná adresa je Pg. de Gràcia, 92, 08008 Barcelona, Španělsko. 

Jak se k muzeu Casa Milà dostat

MHD:

 • metrem dojedete na zastávku Diagonal (linky L3 a L5), muzeum je pěšky kousek
 • autobus staví na zastávce Pg de Gràcia-Rosselló, jezdí na ni linky 22, 24 a N4, vystoupíte praktický přímo u muzea  

Bolt / Uber / FreeNow:

 • můžete také využít alternativních taxíků společností Bolt, Uber nebo FreeNow (to je zpravidla nejlevnější volbou, někdy stojí o 1/3 až o polovinu méně)
 • vůz běžně přijede do 5 minut na vámi určené místo (kromě FreeNow, které má většinou vyhrazená místa, stačí si je zobrazit v aplikaci), v používané aplikaci můžete sledovat trasu on-line, vidíte hodnocení řidičů a předem stanovenou cenu za jízdu
 • do mobilní aplikace stačí jako cíl zadat „Casa Milà”, pokud máte v telefonu povolené polohové služby (GPS), bude vaše pozice automaticky zaměřena a auto dorazí bez nutnosti zadávat adresu ručně

Taxi:

 • najdete je na rušných místech, jako jsou nádraží, náměstí, památky, hotely nebo letiště
 • co se týče ceny, vycházejí dráž než jiné alternativy (uvedené výše)
 • někdy jezdí řidiči i pro další společnosti (Bolt / Uber / FreeNow), a když je objednáte skrz aplikaci, mohou vám nabídnout lepší cenu za zpáteční cestu (v podobě klasického taxíku, ale s nižší cenou)
 • někteří taxikáři vám mohou poskytnout své číslo, abyste je mohli kontaktovat i přes WhatsApp, nabídnou vám tak nižší ceny během celého pobytu

Kola / elektrické koloběžky / skútry:

 • jestliže už vás omrzela chůze, můžete využít tyto malé dopravní prostředky
 • k zapůjčení jsou přímo na ulici, kde je po zaplacení odemknete skrz mobilní aplikaci, přední společností je Bolt Scooters
 • v mobilní aplikaci vidíte cenu podle najetých metrů / kilometrů, i když ceny nejsou nejmenší, stojí za ten zážitek

Pěšky:

 • muzeum se nachází v srdci města na velmi známé ulici Passeig de Gràcia, po samém centru Barcelony proto může být chůze nejrychlejším způsobem přepravy

Otevírací doba muzea Casa Milà

 • Otevírací doba: pondělí až neděle od 9:00 do 23:00  
 • Nejlepší doba na návštěvu: dopoledne nebo později odpoledne bývá méně turistů a nejlepší světlo pro fotografování architektonických detailů budovy, nejvíce se vyplatí muzeum navštívit během jarních a podzimních měsíců 
 • Čekání ve frontě: během hlavní turistické sezóny a víkendů bývají fronty delší, zakoupením vstupenky předem se vyhnete případnému čekání  
 • Délka prohlídky: je dobré vyčlenit si alespoň 2 hodiny, abyste si mohli detailně prohlédnout jednotlivé místnosti a výstavu muzea  

Historie muzea Casa Milà

Historie této ikonické budovy sahá až do počátku 20. století, kdy obchodní magnát Pere Milà i Camps a jeho manželka Roser Segimon i Artells dali Gaudímu volnou ruku v návrhu moderního rodinného domu. Ten s jejich nabídkou neváhal a ihned ji přijal, načež vytvořil revoluční budovu s jedinečnou strukturou a úžasným designem. Stavbu dokončil v roce 1912 a jako jeden z nejvýraznějších prvků zvolil fasádu, která připomíná vlnící se mořské vlny. 

Gaudí si důkladně promyslel každý detail, včetně výrazných kovových zábradlí zdobících balkony a také elegantních kamenných sloupů. Nezůstal však pozadu ani s vnitřními prostory, které se snažil navrhnout tak, aby mohly maximálně využít přirozeného světla a vzduchu. V průběhu desetiletí si poté Casa Milà prošla mnoha transformacemi – od rodinného domu se stala bytovým domem, nakladatelstvím, a dokonce i kinem. 

Významný byl pro budovu především rok 1984, kdy došlo k jejímu zařazení na seznam světového dědictví UNESCO, a to jako součást Gaudího děl v Barceloně. V současné době je toto místo nejen památkou, ale také muzeem s bohatými organickými výstavami a centrem kulturního dění. Prostory stavby jsou často využívány k pořádání výstav, koncertů, přednášek a dalších zajímavých akcí, což přitahuje milovníky umění z celého světa. 

Kontakty

Autor

 • Lukáš Altman

  Jsem majitel a šéfredaktor Cestyx.cz, z něhož chci udělat „přístav“ všech cestovatelů. Ze všeho nejradši mám architekturu a přírodu; obojí rád poznávám po celém světě, i když mou srdcovou záležitostí je jihovýchodní Asie.