[adinserter block="3"]

Největší města Fidži dle počtu obyvatel a rozlohy
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Cestyx.cz) přes DALL-E

Největší města Fidži / top 10 nejlidnatějších a dle rozlohy

Největší města Fidži jsou ekonomickými centry, ale také pozůstatky bohaté historie a architektury, přičemž jsou rozprostřena kolem pobřeží po celé zemi, hodně v jihovýchodní a západní části země. Suva je s počtem obyvatel téměř 100 000 největší ze všech – oproti tomu druhé největší město, Nasinu, dosahuje v počtu obyvatel 93 tisíc. Ostatní velká města jsou Lautoka, Nadi, Labasa, Lami, Ba, Rakiraki, Levuka nebo Tavua, a celkem jsou na Fidži jenom tři více než 50tisícová města.

MěstoPočet obyvatelProvincie
Suva98 271Centrální
Nasinu92 832Centrální
Lautoka72 500Západní
Nadi42 284Západní
Labasa24 387Severní
Lami24 093Centrální
Ba14 596Západní
Rakiraki14 560Západní
Levuka4 360Východní
Tavua1 500Západní
10 největších měst na Fidži dle počtu obyvatel

Suva, hlavní město Fidži, je známé svými koloniálními budovami, moderními nákupními centry a živou atmosférou. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Viti Levu a nabízí krásné pláže a parky. Je ekonomickým a politickým centrem ostrova a kromě toho také domovem Fidžijské národní univerzity.

Nasinu, město s druhou nejvyšší populací, se nachází nedaleko hlavního města. Je to hustě obydlené předměstí s mnoha bytovými komplexy a obchody. Místo je známé svou kulturní diverzitou a během roku hostí mnoho festivalů a trhů.

Lautoka, třetí největší město Fidži, leží na západním pobřeží ostrova Viti Levu. Je to důležité průmyslové a obchodní středisko, známé svou výrobou cukru a přístavem. Proto se mu říká „město cukru” a je oblíbené mezi turisty pro pláže a pohostinnost.

Nadi je populární turistické město, které se nachází na západním pobřeží ostrova Viti Levu. Pro mezinárodní turisty je to brána k Fidži, protože je v něm hlavní mezinárodní letiště. Je známé svými hinduistickými chrámy, golfovými kurzy a plážemi.

Labasa, největší město na severním ostrově Vanua Levu, oplývá přátelskou atmosférou a odvětvím zpracování dřeva. Navzdory své velikosti nabízí mnoho možností ke kulturnímu vyžití, včetně rozmanitých trhů a festivalů, a navíc je skvělým výchozím bodem pro průzkum nedotčené přírody severního Fidži.

Autor

  • Lukáš Altman

    Jsem majitel a šéfredaktor Cestyx.cz, z něhož chci udělat „přístav“ všech cestovatelů. Ze všeho nejradši mám architekturu a přírodu; obojí rád poznávám po celém světě, i když mou srdcovou záležitostí je jihovýchodní Asie.