[adinserter block="3"]

Tržnice La Boqueria (Mercado de La Boqueria) v Barceloně
Zdroj fotografie: Jorge Franganillo / Creative Commons / CC BY

Tržnice La Boqueria: vstup(né), otevírací doba, tipy, zajímavosti, mapa a další

Tržnice La Boqueria (Mercado de La Boqueria), zkráceně jen La Boqueria, je vyhlášené místo v Barceloně. Svou barevností, rozmanitostí a pestrou nabídkou čerstvých potravin láká místní obyvatele i zahraniční turisty. Návštěvníci si mohou vychutnat lahodné tapas, paellu, výběrové víno a také mnoho čerstvých džusů z tropického ovoce. Celý trh navíc zahlcuje úžasná a velmi rušná atmosféra, která vás vtáhne do španělské kultury.

Čím je tržnice La Boqueria turisticky zajímavá

Tržnice je gastronomickým rájem a kulturním skvostem v srdci Barcelony. Historie sahá až do 13. století, kdy začala jako pouhý malý trh pod širým nebem s omezenou nabídkou potravin. Dnes je to jedno nejživějších míst ve městě, které nabízí nespočet lahůdek a čerstvých produktů, včetně mořských plodů, široké škály ovoce a zeleniny, sýrů, uzenin a mnoho dalšího. 

Každý stánek vyniká svou barvou, tvarem a vůní a nabízí katalánské speciality. Někteří profi kuchaři dokonce připravují pokrmy přímo na místě, takže si je budete moci vychutnat v té nejčerstvější formě. Již samotná procházka tímto místem je však jedinečným zážitkem, který vás okamžitě vtáhne do místní kultury a zanechá ve vás mnoho emocí. 

La Boqueria není pouze tržnicí, ale také historickým symbolem města. Během času byla totiž svědkem mnoha politických a kulturních událostí, což z ní dělá neodmyslitelnou součást místního dědictví. Stejně tak mohou mnozí návštěvníci čerpat inspiraci pro své pokrmy a učit se od místních profíků, kteří si vždy rádi popovídají. V tomto místě se tradice setkává s moderním světem, takže každé zákoutí odráží bohatou historii města. 

Vstupenky na tržnici La Boqueria

…cena:

 • tržnice je veřejným místem, tudíž její prohlídka není zpoplatněná  

…jak zakoupit:

 • jelikož je vstup na tržnici zdarma, nemusíte si kupovat lístky předem ani na místě 

Zajímavosti o tržnici La Boqueria

 1. Její historie sahá do 13. století, kdy byla pouhým venkovním trhem s omezeným zbožím. 
 2. Na tržnici najdete všechno, co si můžete představit – od čerstvého ovoce a zeleniny, ryb a mořských plodů až po exotické koření a místní sladkosti.  
 3. Některé stánky nabízí čerstvě připravovaná jídla jako tapas, empanadas a paellu.
 4. Pestrobarevné stánky místních prodejců tvoří na tržnici lákavou a bohatou paletu barev, která přitahuje pozornost mnoha návštěvníků. 
 5. Jde o symbol barcelonské kultury a gastronomie a střet tradic s moderním světem. 
 6. Někteří kuchaři nabízí také kulinářské kurzy, na kterých se mohou návštěvníci naučit vařit tradiční španělská jídla pod vedením místních profíků.

Lokace (kde se tržnice La Boqueria nachází)

Tržnice La Boqueria (Mercado de La Boqueria) se nachází v centru Barcelony, na slavné ulici La Rambla. Její přesná adresa je La Rambla, 91, 08001 Barcelona, Španělsko. 

Jak se k tržnici La Boqueria dostat

MHD:

 • metrem dojedete na zastávku Liceu (linka L3), poté stačí dojít pár metrů k tržnici
 • autobus staví na zastávce La Rambla-La Boqueria, jezdí na ni linky 59 a V13, vystoupíte prakticky přímo u trhu

Bolt / Uber / FreeNow:

 • můžete také využít alternativních taxíků společností Bolt, Uber nebo FreeNow (to je zpravidla nejlevnější volbou, někdy stojí o 1/3 až o polovinu méně)
 • vůz běžně přijede do 5 minut na vámi určené místo (kromě FreeNow, které má většinou vyhrazená místa, stačí si je zobrazit v aplikaci), v používané aplikaci můžete sledovat trasu on-line, vidíte hodnocení řidičů a předem stanovenou cenu za jízdu
 • do mobilní aplikace stačí jako cíl zadat „Mercat de la Boqueria”, pokud máte v telefonu povolené polohové služby (GPS), bude vaše pozice automaticky zaměřena a auto dorazí bez nutnosti zadávat adresu ručně

Taxi:

 • najdete je na rušných místech, jako jsou nádraží, náměstí, památky, hotely nebo letiště
 • co se týče ceny, vycházejí dráž než jiné alternativy (uvedené výše)
 • někdy jezdí řidiči i pro další společnosti (Bolt / Uber / FreeNow), a když je objednáte skrz aplikaci, mohou vám nabídnout lepší cenu za zpáteční cestu (v podobě klasického taxíku, ale s nižší cenou)
 • někteří taxikáři vám mohou poskytnout své číslo, abyste je mohli kontaktovat i přes WhatsApp, nabídnou vám tak nižší ceny během celého pobytu

Kola / elektrické koloběžky / skútry:

 • jestliže už vás omrzela chůze, můžete využít tyto malé dopravní prostředky
 • k zapůjčení jsou přímo na ulici, kde je po zaplacení odemknete skrz mobilní aplikaci, přední společností je Bolt Scooters
 • v mobilní aplikaci vidíte cenu podle najetých metrů / kilometrů, i když ceny nejsou nejmenší, stojí za ten zážitek

Pěšky:

 • tržnice se nachází poblíž velmi známé ulice La Rambla, po samém centru Barcelony proto může být pěší chůze nejrychlejším způsobem, jak se k ní dostat  

Otevírací doba tržnice La Boqueria

 • Otevírací doba: pondělí až sobota od 8:00 do 20:30
 • Nejlepší doba na návštěvu: dopoledne nebo brzy odpoledne bývá větší klid a nejčerstvější produkty, nejvíce se vyplatí návštěva během jara a podzimu  
 • Čekání ve frontě: během hlavní turistické sezóny a zejména v poledne se mohou tvořit ke stánkům delší fronty, v každém případě byste se měli připravit na možné čekání  
 • Délka prohlídky: je dobré vyčlenit si alespoň 2 hodiny, abyste měli dostatek času ochutnat různé lahůdky a nasát atmosféru tržnice 

Historie tržnice La Boqueria

Historie tržnice La Boqueria sahá až do 13. století, kdy místní obchodníci začali prodávat maso a další živočišné produkty poblíž kláštera Sant Josep. V průběhu let se však trh postupně rozšiřoval, až se stal centrem obchodu s čerstvými potravinami v Barceloně. Oficiální stánky a struktury, které položily základy pro moderní podobnu místa, však byly postaveny až počátkem 19. století – od té doby proběhlo již mnoho úprav. 

V průběhu 19. a 20. století prošla La Boqueria několika modernizacemi a přestavbami, přičemž během období urbanizace v Barceloně byla rozšířena tak, aby se přizpůsobila rostoucí poptávce a potřebám města. Postupem času se následně stala ikonickým symbolem barcelonské gastronomie s bohatou paletou barev a nabídkou čerstvých produktů, od ovoce a zeleniny po mořské plody, maso, sýry a mnoho dalších lahůdek.

Dnes je toto místo oblíbenou turistickou atrakcí, kterou kromě místních obyvatel navštěvují miliony turistů z celého světa. Barevné stánky, pestrá nabídka potravin a autentická atmosféra tržnice nabízí jedinečný zážitek, který ve vás zanechá mnoho emocí a vzpomínek. Setkávají se zde také různé kultury a zachovalou tradici prolíná dnešní moderní svět, díky čemuž vás prohlídka přenese do dřívějších dob a úžasné španělské historie. 

Kontakty

 • Provozovatel: město Barcelona  
 • Oficiální webové stránky: https://www.boqueria.barcelona
 • Telefonní číslo: +34 933 18 25 84 (zákaznická podpora obvykle mluví anglicky, ale není to pravidlem, ověřit si to můžete na informačním centru)
 • E-mailová adresa: info@boqueria.info

Autoři

 • Lukáš Altman

  Jsem majitel a šéfredaktor Cestyx.cz, z něhož chci udělat „přístav“ všech cestovatelů. Ze všeho nejradši mám architekturu a přírodu; obojí rád poznávám po celém světě, i když mou srdcovou záležitostí je jihovýchodní Asie.

 • Lukáš Jírovec
  : Spoluautor

  Jsem nadšený cestovatel a v pohybu jsem alespoň 6 měsíců v roce. Rád zavítám i do největších destinací, ale nejradši mám objevování skrytých klenotů mimo hlavní turistické trasy. Díky Cestyx.cz mohu ostatním předávat tipy a rady o cestování, doporučení na památky a další místa, ubytování, dopravu, výlety nebo rozpočtové plánování.