[adinserter block="3"]

Cestovní doklady pro vstup do Španělska (autem, autobusem, vlakem, letadlem i jinak)
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Cestyx.cz) přes DALL-E

Cestovní doklady pro vstup (OP, pas a vízum) do Španělska

Španělsko (celým názvem Španělské království), stejně jako Mallorca a Kanárské ostrovy, které jsou jeho součástí, umožňuje vstup pouze na základě OP (občanského průkazu), ať cestujete autem, autobusem, vlakem, letadlem nebo jinak, jelikož je členem Evropské unie, resp. Schengenského prostoru. To mj. znamená, že vás na hranicích nečeká kontrola a pohyb budete mít de facto neomezený.

  • občanský průkaz nebo cestovní pas (stačí jedno nebo druhé, obojí má stejnou váhu) pro každého cestujícího
  • svůj doklad musí mít i děti, nestačí je mít zapsané v OP (u dětí mladších 15 let to tedy bude cestovní pas, u starších již postačuje OP)
  • cestujete-li do Španělska autem, je potřeba je třeba splňovat náležitosti, o nichž na CestyX rovněž informujeme
  • pokud s sebou berete do Španělska domácího mazlíčka (psa, kočku nebo jiného), je třeba splňovat náležitosti, o nichž na CestyX rovněž informujeme
  • vízum ani jiný dokument není pro vstup do Španělska potřeba, pakliže jste občanem ČR, potažmo členského státu Evropské unie

Informace si vždy ověřte u MZV ČR

Abyste předešli nepříjemným překvapením, ověřte si aktuální informace pro vstup do Španělska před každou cestou a nespoléhejte se na X let staré pravdy. Nejlépe k tomu poslouží oficiální stránky Ministerstva zahraničních věcí České republiky, kde odkazujeme přímo na požadavky pro vstup do Španělského království (Španělska).

Autor

  • Lukáš Altman

    Jsem majitel a šéfredaktor Cestyx.cz, z něhož chci udělat „přístav“ všech cestovatelů. Ze všeho nejradši mám architekturu a přírodu; obojí rád poznávám po celém světě, i když mou srdcovou záležitostí je jihovýchodní Asie.