[adinserter block="3"]

Vítězný oblouk v Barceloně
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Cestyx.cz)

Vítězný oblouk v Barceloně: vstup(né), otevírací doba, tipy, zajímavosti, mapa a další

Vítězný oblouk v Barceloně (Arc de Triomf) je architektonický skvost v srdci Barcelony, který slouží jako majestátní vstupní brána do parku Ciutadella. Návštěvníky tato památka okouzluje především svou nádhernou architekturou a historickým významem – k jeho výstavbě totiž došlo již v roce 1888, a to jako vstupní brány pro Světovou výstavu. Od té doby je považován za symbol vítězství města a je oblíbeným místem pro konání kulturních akcí a fotografování.

Čím je Vítězný oblouk turisticky zajímavý

Vítězný oblouk představuje architektonický skvost v srdci Barcelony postavený v roce 1888 pro Světovou výstavu, událost oslavující tehdejší kulturní a průmyslový rozkvět města. Struktura památky vychází z neomaurénského a neogotického stylu, přičemž mu nechybí ani nádech katalánské moderny. Jeho mramorová fasáda je poté zdobena detailními reliéfy, které vypráví fascinující a rozličné příběhy vítězství, míru a umění. 

Nad obloukem dominuje nápis „Barcelona rep les nacions” (Barcelona pro národy), který zdůrazňuje otevřenost města různým kulturám. Tento detail dodává památce ještě větší hloubku a univerzální význam. V současné době slouží Vítězný oblouk v Barceloně především jako velkolepá vstupní brána do parku Ciutadella, zelené oázy uprostřed města – návštěvníci v něm mohou procházet pod oblými oblouky a vychutnávat si krásu okolní přírody.

Vítězný oblouk v Barceloně však není pouze historickou památkou, ale také místem pro setkávání a pořádání kulturních akcí – zejména pak tato památka ožívá během festivalů, koncertů a průvodů, kdy se u ní shromažďují místní obyvatelé i návštěvníci. Její umělecká krása, historický význam a výjimečná atmosféra vás přenese hluboko do španělské kultury.

Vstupenky na Vítězný oblouk

…cena:

 • Vítězný oblouk je veřejným místem, tudíž jeho prohlídka není zpoplatněná  

…jak zakoupit:

 • jelikož prohlídka Vítězného oblouku není zpoplatněna, nemusíte si kupovat lístky předem ani na místě 

Zajímavosti o Vítězném oblouku

 1. Vítězný oblouk byl postaven jako vstupní brána pro Světovou výstavu v roce 1888, která byla pořádána v parku Ciutadella, k čemuž slouží dodnes.
 2. Architektura oblouku je příkladem modernistického směru s neogotickými a neomaurénskými prvky. Jeho nádherná mramorová fasáda a detailní reliéfy přitahují pozornost uměleckých nadšenců z celého světa.
 3. Na oblouku jsou umístěny sochy představující různé aspekty Barcelony a Katalánska, včetně zemědělství, průmyslu, umění a vědy. 
 4. V okolí Vítězného oblouku se často konají kulturní akce, koncerty, umělecké výstavy a festivaly, které přitahují místní obyvatele i turisty.
 5. Je symbolem otevřenosti a vítězství Barcelony a Katalánska, což dodává jeho důležitosti.

Lokace (kde se Vítězný oblouk v Barceloně nachází)

Vítězný oblouk (Arc de Triomf) se nachází v barcelonské oblasti zvané Eixample, u parku Ciutadella. Přesná adresa je Passeig de Lluís Companys, 08003 Barcelona, Španělsko.

Jak se k Vítěznému oblouku dostat

MHD:

 • metrem dojedete na zastávku Arc de Triomf (linka 1), poté stačí dojít pár metrů pěšky k Vítěznému oblouku  
 • autobus staví na zastávce Pg Lluís Companys-Arc de Triomf, jezdí na ni linky 19, 47, 120, B20 a B25, vystoupíte přímo u památky  

Bolt / Uber / FreeNow:

 • můžete také využít alternativních taxíků společností Bolt, Uber nebo FreeNow (to je zpravidla nejlevnější volbou, někdy stojí o 1/3 až o polovinu méně)
 • vůz běžně přijede do 5 minut na vámi určené místo (kromě FreeNow, které má většinou vyhrazená místa, stačí si je zobrazit v aplikaci), v používané aplikaci můžete sledovat trasu on-line, vidíte hodnocení řidičů a předem stanovenou cenu za jízdu
 • do mobilní aplikace stačí jako cíl zadat „Arc de Triomf”, pokud máte v telefonu povolené polohové služby (GPS), bude vaše pozice automaticky zaměřena a auto dorazí bez nutnosti zadávat adresu ručně

Taxi:

 • najdete je na rušných místech, jako jsou nádraží, náměstí, památky, hotely nebo letiště
 • co se týče ceny, vycházejí dráž než jiné alternativy (uvedené výše)
 • někdy jezdí řidiči i pro další společnosti (Bolt / Uber / FreeNow), a když je objednáte skrz aplikaci, mohou vám nabídnout lepší cenu za zpáteční cestu (v podobě klasického taxíku, ale s nižší cenou)
 • někteří taxikáři vám mohou poskytnout své číslo, abyste je mohli kontaktovat i přes WhatsApp, nabídnou vám tak nižší ceny během celého pobytu

Kola / elektrické koloběžky / skútry:

 • jestliže už vás omrzela chůze, můžete využít tyto malé dopravní prostředky
 • k zapůjčení jsou přímo na ulici, kde je po zaplacení odemknete skrz mobilní aplikaci, přední společností je Bolt Scooters
 • v mobilní aplikaci vidíte cenu podle najetých metrů / kilometrů, i když ceny nejsou nejmenší, stojí za ten zážitek

Pěšky:

 • Vítězný oblouk se nachází poblíž známé ulice Passeig de Sant Joan, po samém centru Barcelony proto může být chůze nejrychlejším způsobem, jak se k němu dostat  

Otevírací doba Vítězného oblouku

 • Otevírací doba: 24 hodin denně 
 • Nejlepší doba na návštěvu: brzy ráno nebo později odpoledne bývá méně turistů, nejvíce se vyplatí Vítězný oblouk v Barceloně navštívit mimo hlavní turistickou sezónu 
 • Čekání ve frontě: jelikož se jedná o veřejně přístupné místo, obvykle fronty nebývají 
 • Délka prohlídky: je dobré vyčlenit si alespoň 30 minut, abyste měli dostatek času prohlédnout si architekturu oblouku a navštívit jeho interiér  

Historie Vítězného oblouku v Barceloně

Historie Vítězného oblouku sahá až do roku 1888, kdy byl postaven jako vstupní brána pro Světovou výstavu, která se konala v parku Ciutadella. Jeho architektem se tehdy stal Josep Vilaseca i Casanovas, který se ho rozhodl navrhnout ve stylové kombinaci neogotických, neomaurénských a modernistických prvků. Hlavní symbolikou stavby se stala otevřenost Barcelony k novým myšlenkám i kulturám a také vítězství města a Katalánska. 

Během jeho realizace dbal architekt také na významné detaily, jako například vyrytí soch a reliéfů do jeho fasády představující různé symboly, včetně umění, průmyslu, obchodu a zemědělství – tato pozoruhodná díla poukazují na mistrovství řemeslníků, kteří si na své práci dávali co nejvíce záležet. Postupem času se následně z Vítězného oblouku začala stávat významná památka jak pro místní obyvatele, tak i návštěvníky z jiných zemí. 

V současné době je toto místo nejen turistickou atrakcí, ale také centrem kulturních a společenských událostí. Často se zde například konají koncerty, umělecké výstavy a festivaly, které přitahují nejen místní obyvatele, ale také návštěvníky z jiných regionů Španělska. Dodnes však Vítězný oblouk v Barceloně připomíná městu jeho pestrou historii a bohatství.

Kontakty

Autoři

 • Lukáš Altman

  Jsem majitel a šéfredaktor Cestyx.cz, z něhož chci udělat „přístav“ všech cestovatelů. Ze všeho nejradši mám architekturu a přírodu; obojí rád poznávám po celém světě, i když mou srdcovou záležitostí je jihovýchodní Asie.

 • Lukáš Jírovec
  : Spoluautor

  Jsem nadšený cestovatel a v pohybu jsem alespoň 6 měsíců v roce. Rád zavítám i do největších destinací, ale nejradši mám objevování skrytých klenotů mimo hlavní turistické trasy. Díky Cestyx.cz mohu ostatním předávat tipy a rady o cestování, doporučení na památky a další místa, ubytování, dopravu, výlety nebo rozpočtové plánování.