[adinserter block="3"]

Picassovo muzeum v Barceloně (Museu Picasso de Barcelona)
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Cestyx.cz) přes DALL-E

Picassovo muzeum v Barceloně: vstup(né), otevírací doba, tipy, zajímavosti, mapa a další

Picassovo muzeum v Barceloně (Museu Picasso de Barcelona) nabízí hluboký vhled do života tohoto významného umělce. Návštěvníci mohou prozkoumat téměř 4 000 děl, které zahrnují olejomalby, kresby a sochy dokumentující Picassův umělecký vývoj. Výstava se navíc nachází v gotickém paláci, který sám o sobě vyzařuje historii i kulturu a dodává tomuto místu autentičnost. Každá místnost v něm zobrazuje kreativitu a inovativní myšlení.

(fotografie je pouze ilustrativní, k tomuto muzeu bohužel žádnou nemáme)

Čím je Picassovo muzeum v Barceloně turisticky zajímavé 

Picassovo muzeum je jedno z nejvýznamnějších kulturních zařízení v Barceloně. K jeho otevření došlo v roce 1963, a to uvnitř gotického paláce Carrer Montcada. Již v této době byla jeho sbírka domovem nejvíce raných děl odkazujících na život a inovativní myšlení tohoto významného umělce 20. století. V dnešní době expozice muzea zahrnuje více než 4 000 děl, a to od jeho školních kreseb až po kubistická mistrovská díla. 

Návštěvníci v muzeu mohou obdivovat Picassovy olejomalby, kresby, sochy a keramiku nabízející vhled do jeho tvůrčího procesu a experimentování s různými uměleckými styly. Stejně tak toto místo představuje vztah umělce s Barcelonou, městem, které ho inspirovalo a kde začínal svou uměleckou kariéru, dokonce v něm několik let žil a pracoval. Díky tomu se v muzeu také nachází i jeho osobní předměty, včetně fotografií a dopisů. 

V budově jsou také pořádány dočasné výstavy, workshopy a edukační programy zapojující návštěvníky do světa umění, což jim pomáhá lépe porozumět uměleckému dědictví tohoto významného autora. Jeho kouzlu poté přispívá samotný palác, v němž se nachází. Procházka historickými chodbami a místnostmi, které umělec sám vytvořil, přenese každého návštěvníka daleko do historie a zanechá v něm autentický zážitek.

Vstupenky do Picassova muzea 

…cena:

 • základní: 12 €, tedy přibližně 295 Kč  
 • snížené (studenti 18 až 25 let a senioři 65+): 7 €, tedy přibližně 172 Kč  
 • děti do 18 let vstup neplatí 
 • ceny platí pro vstupenky zakoupené on-line, na místě zaplatíte o 1 € (24,5 Kč) navíc

…jak zakoupit:

 • přes internet prostřednictvím oficiálních stránek nebo od jiných prodejců, kteří mohou nabízet i cenově výhodné kombinace vstupenek (zejména pro rodiny a větší skupiny)
 • přímo na místě, ale pokud se chcete vyhnout možný frontám, bude zakoupení lístků předem lepší volbou  

Nikdy si nekupujte lístky od pouličních prodejců, kteří je mohou nabízet i o půlku levněji. Jedná se o typickou past na turisty a takové vstupenky jsou neplatné.

Otevírací doba Picassova muzea

 • Otevírací doba: úterý až neděle od 10:00 do 19:00
 • Nejlepší doba na návštěvu: dopoledne nebo později odpoledne bývá méně turistů, nejvíce se vyplatí návštěva muzea mimo letní měsíce   
 • Čekání ve frontě: během hlavní turistické sezóny a víkendů mohou být fronty delší, zakoupením lístků předem ušetříte značné množství času 
 • Délka prohlídky: je dobré vyčlenit si alespoň 2 hodiny, abyste měli dostatek času prozkoumat všechny sbírky a cenné artefakty muzea  

Zajímavosti o Picassově muzeu 

 1. Muzeum sídlí v gotickém paláci Carrer Montcada, který pochází z 15. století. Sám Pablo Picasso žil v tomto domě během svého pobytu v Barceloně.
 2. Nachází se v něm největší sbírka Picassových raných děl na světě. Návštěvníci proto mohou spatřit jeho první školní kresby, které poskytují pohled do začátků umělce. 
 3. Expozice zahrnuje také Picassova kubistická díla promítající jeho různorodé experimenty s tvarem a prostorovou perspektivou.
 4. V muzeu se můžete podívat také na osobní předměty, dopisy a fotografie Picassa. 
 5. Picassovo muzeum nabízí různé edukační programy a workshopy pro děti i dospělé. Tyto programy zahrnují výtvarné aktivity, přednášky a besedy.
 6. Často se v něm konají kulturní akce a událostí, včetně hudebních koncertů, filmových projekcí a divadelních představení, což oživuje atmosféru uměleckého dědictví.
 7. Kromě trvalých expozic pořádá muzeum také dočasné výstavy, které představují různé aspekty umělcova života a tvorby.

Lokace (kde se Picassovo muzeum nachází)

Picassovo muzeum (Museu Picasso de Barcelona) se nachází v centru Barcelony. Jeho přesná adresa je C/ de Montcada, 15-23, 08003 Barcelona, Španělsko. 

Jak se k Picassovu muzeu dostat

MHD:

 • metrem dojedete na zastávku Jaume I (linka L4), budova muzea je v docházkové vzdálenosti
 • autobus staví na zastávce Princesa-Montcada, jezdí na ni linka 120, muzeum je pěšky kousek

Bolt / Uber / FreeNow:

 • můžete také využít alternativních taxíků společností Bolt, Uber nebo FreeNow (to je zpravidla nejlevnější volbou, někdy stojí o 1/3 až o polovinu méně)
 • vůz běžně přijede do 5 minut na vámi určené místo (kromě FreeNow, které má většinou vyhrazená místa, stačí si je zobrazit v aplikaci), v používané aplikaci můžete sledovat trasu on-line, vidíte hodnocení řidičů a předem stanovenou cenu za jízdu
 • do mobilní aplikace stačí jako cíl zadat „Museu Picasso”, pokud máte v telefonu povolené polohové služby (GPS), bude vaše pozice automaticky zaměřena a auto dorazí bez nutnosti zadávat adresu ručně

Taxi:

 • najdete je na rušných místech, jako jsou nádraží, náměstí, památky, hotely nebo letiště
 • co se týče ceny, vycházejí dráž než jiné alternativy (uvedené výše)
 • někdy jezdí řidiči i pro další společnosti (Bolt / Uber / FreeNow), a když je objednáte skrz aplikaci, mohou vám nabídnout lepší cenu za zpáteční cestu (v podobě klasického taxíku, ale s nižší cenou)
 • někteří taxikáři vám mohou poskytnout své číslo, abyste je mohli kontaktovat i přes WhatsApp, nabídnou vám tak nižší ceny během celého pobytu

Kola / elektrické koloběžky / skútry:

 • jestliže už vás omrzela chůze, můžete využít tyto malé dopravní prostředky
 • k zapůjčení jsou přímo na ulici, kde je po zaplacení odemknete skrz mobilní aplikaci, přední společností je Bolt Scooters
 • v mobilní aplikaci vidíte cenu podle najetých metrů / kilometrů, i když ceny nejsou nejmenší, stojí za ten zážitek

Pěšky:

 • muzeum se nachází v srdci Barcelony, nedaleko dalších turisticky atraktivních památek, po samém centru města proto může být chůze nejrychlejším způsobem přepravy 

Historie Picassova muzea

Historie Picassova muzea sahá až do roku 1963, kdy bylo otevřeno s expozicí zahrnující více než 4 000 uměleckých děl. Jeho bohatá sbírka již tehdy lákala mnoho návštěvníků z celého světa, kteří sem rádi jezdili obdivovat historické skvosty tohoto významného umělce a také jeho osobní předměty – byly v muzeu vystaveny a dodnes si je můžete prohlédnout. Zajímavá byla i volba místa, kde se muzeum nachází, tedy palác Carrer Montcada. 

Muzeum bylo zřízeno z iniciativy Picassova přítele a osobního sekretáře Jaume Sabartése, který ho nechal vybudovat právě v tomto gotickém paláci. Po smrti umělce přispěla ke sbírce také jeho pozůstalá nevlastní dcera Christine Ruiz-Picasso – ta přinesla významná díla, včetně prvotních školních náčrtů a nepovedených děl, které po sobě zanechal. 

V současné době je toto místo důležitou součástí kulturního dědictví Barcelony a symbolem městské oddanosti umění. Často se v něm také pořádají různé kulturní a vzdělávací aktivity zahrnující workshopy, přednášky a dočasné výstavy. Návštěvníci proto mohou prozkoumat nejen úžasnou Picassovu tvorbu, ale také širší kontext uměleckého světa, ve kterém žil. Jeho sbírky ve vás zanechají mnoho dojmů a nezodpovězených otázek. 

Kontakty

 • Provozovatel: nadace Pablo Picasso 
 • Oficiální webové stránky: https://museupicassobcn.cat
 • Telefonní číslo: +34 932 563 000 (zákaznická podpora obvykle mluví anglicky, ale není to pravidlem, ověřit si to můžete na informačním centru)
 • E-mailová adresa: info@bcn.cat

Autor

 • Lukáš Jírovec

  Jsem nadšený cestovatel a v pohybu jsem alespoň 6 měsíců v roce. Rád zavítám i do největších destinací, ale nejradši mám objevování skrytých klenotů mimo hlavní turistické trasy. Díky Cestyx.cz mohu ostatním předávat tipy a rady o cestování, doporučení na památky a další místa, ubytování, dopravu, výlety nebo rozpočtové plánování.